Zaloguj się lub Zarejestruj, aby w pełni wykorzystywać funkcje forum.

Szybkie robienie i edycja screenów - wtyczka Google Chrome

Offline Ogon Napisano 17.06.2013 - 14:41
Szymon
Administratorzy
Reputacja: 25
0
0
Witajcie,
w związku z tym, że dawno nie udzielałem się w kwestiach związanych z poradnikami, postanowiłem dziś omówić dla Was, najlepsze według mnie rozszerzenie do Google chrome, którym możemy wykonywać zrzuty ekranu. Jest ono na prawdę intuicyjne i bardzo przyjemne w użytkowaniu.

Dobra, zapewne kilka osób powie:
"Po co mi to rozszerzenie, skoro mam takie strony jak http://prntscr.com/?"

Co prawda to prawda, jednakże przedstawiane przeze mnie rozszerzenie o nazwie Fotteria, jest o wiele bardziej rozbudowanym narzędziem. Podstawowe różnice to:
- możemy zaznaczać obszar do wykonania zrzutu
- automatyczne wykonywanie zrzutu całej strony
- skróty klawiszowe
- możliwość edycji wykonanego screena: dodanie tekstu, zaznaczenie w ramkę, przycięcie i wiele innych, ale o tym w dalszej części.

Na sam początek oczywiście musimy posiadać przeglądarkę Google Chrome. To pozostawiam już Wam, myślę że każdy sobie poradzi. Następnie postępujemy zgodnie z przedstawionymi przeze mnie niżej krokami:

1) Otwieramy sklep Chrome Web Store.
[Obrazek: 1.png]

2) Następnie wyszukujemy rozszerzenie Fotteria, poprzez wpisanie właśnie tej nazwy do wyszukiwarki. Powinniśmy uzyskać jeden wynik wyszukiwania, klikamy na przycisk Add To Chrome.
[Obrazek: 2.png]

3) Następnie wyskoczy nam powiadomienie. Pamiętajcie, że musicie być zalogowani do Chrome Web Store, za pomocą swojego konta google.
[Obrazek: 3.png]

4) Po zainstalowaniu, rozszerzenie pojawi się na pasku, obok adresu strony. Jeżeli tak by się nie stało, to klikamy na te 3 kreseczki obok pasku adresu, następnie wybieramy narzędzia -> rozszerzenia -> zaznaczamy włączone, przy wtyczce Fotteria.
[Obrazek: 4.png]

5) Po kliknięciu na ikonę Fotteria otworzy się nam menu z opcjami. Obsługa jest banalna i nie powinna sprawić nikomu problemu. Wszystko oczywiście po polsku, gdyż jest to wtyczka napisana przez polskiego programistę.
[Obrazek: 5.png]

6) Po wykonaniu którejś z opcji wyświetli się nam okno w przeglądarce z możliwością edycji. Mamy do wyboru różne ikonki z możliwością edycji obrazka. Wszystko bardzo proste, pobawcie się i od razu załapiecie o co chodzi. Teraz wystarczy kliknąć zapisz, aby pobrać zrzut ekranu na swój komputer lub też zapisz do liku, aby uzyskać link do obrazka, którym możemy podzielić się w sieci.
[Obrazek: 6.png]

Jeżeli macie jakieś pytania, to na nie czekam.

Pozdrawiam,
Szymon

[Obrazek: stats.jpg]
Na górę! Znajdź