Zaloguj się lub Zarejestruj, aby w pełni wykorzystywać funkcje forum.

[Pytanie] Gry na kierownice

Offline LexityTV Napisano 19.05.2013 - 21:18
YouTube'r i Motomaniak
Użytkownicy
Reputacja: 1
0
0
Siemka dziady :D (bez obrazy :D)
Chciałem zapytać was jakie znacie porządne gry na kierownicę ? (ale porządną kierownice nie jakiegoś tracer'a :P) Zależy mi na widoku z kokpitu i dużej realności :)
Oczywiście również dobrą grafikę by posiadała :)
Mam kiere Logitech Driving force GT
GRY KTÓRE MIAŁEM:
Nfs Shift 2 (zawiodłem się)
Race Driver GRID (za*ebista)
Test Drive unlimited (za*ebista)
Dirt 2 (za*ebista)
Dirt 3 (za*ebista)

Jakieś inne propozycje ? :) Bo pojeździłbym :)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.05.2013 19:11 przez Prz3mko18.)

LexityTV
Testy Recenzje Unboxingi Poradniki
Zobacz mój kanał!
Pomogłem? Daj +
Na górę! WWW Znajdź
Offline MrDevlin89 Napisano 19.05.2013 - 21:47
Początkujący
Użytkownicy
Reputacja: 0
0
0
Chodzi Ci głównie o wyścigi prawda ? ;) Pytam bo na kierownicy możesz grać w nawet w FIFE :)

Jeśli chodzi o symulatory na PC mamy kolokwialnie mówiąc "LIPĘ". Najlepsze gry wyścigowe wymieniłeś. Naturalnie są jeszcze inne NFS-y ale jak zapewne wiesz z symulacją nie mają one za dużo wspólnego :)

Jeśli grałeś w Test Drive Unlimited to spróbuj zagrać też w dwójkę.
Na górę! Znajdź
Offline Fedziak Napisano 19.05.2013 - 22:06
Młody
Użytkownicy
Reputacja: 2
0
0
Polecam "NFS Most Wanted" (ten stary), oraz jak wyżej "Test Drive".

Ewentualnie możesz przejść "Mario" kierownicą w lewo... (tak - to już po dowcipie).

[Obrazek: F9oIjee.jpg]
Jeśli pomogłem daj plusika -----> KLIK
Na górę! Znajdź
Offline LexityTV Napisano 19.05.2013 - 22:08
YouTube'r i Motomaniak
Użytkownicy
0
0
(19.05.2013 22:06)Fedziak napisał(a):  Polecam "NFS Most Wanted" (ten stary), oraz jak wyżej "Test Drive".

Ewentualnie możesz przejść "Mario" kierownicą w lewo... (tak - to już po dowcipie).

Z tym nfs to nie za dobry pomysł :P Marny z niego symulator :/

LexityTV
Zobacz mój kanał!
Pomogłem? Daj +
Na górę! WWW Znajdź
Offline Vempersgame Napisano 19.05.2013 - 22:23
Użytkownik
Użytkownicy
Reputacja: 7
0
0
Maluch racer xD
Na górę! Znajdź
Offline Fedziak Napisano 19.05.2013 - 22:27
Młody
Użytkownicy
Reputacja: 2
0
0
(19.05.2013 22:08)LexityTV napisał(a):  
(19.05.2013 22:06)Fedziak napisał(a):  Polecam "NFS Most Wanted" (ten stary), oraz jak wyżej "Test Drive".

Z tym nfs to nie za dobry pomysł :P Marny z niego symulator :/

Po prostu "NFS MW" to moja ulubiona gra samochodowa...

[Obrazek: F9oIjee.jpg]
Jeśli pomogłem daj plusika -----> KLIK
Na górę! Znajdź
Offline Diksur Napisano 19.05.2013 - 23:38
Początkujący
Użytkownicy
0
0
To ja bym ci polecił "RaceRoom Racing Experience"
Na górę! WWW Znajdź
Offline Piter432 Napisano 20.05.2013 - 01:40
Komputerowiec :)
Użytkownicy
0
0
Heh, nawet nie sądziłem, że taki temat powstanie, ale na szczęście na grach wyścigach znam się dosyć dobrze.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że gry wyścigowe to nie tylko NFSy, Dirty itd. Istnieją także symulatory wyścigowe jak i rajdowe. Część gier, które wymieniłeś to arkejdówki, a część to "prawie" symulatory. Napisałem prawie, ponieważ sam już do końca nie pamiętam czy wpływało się ustawieniami na prowadzenie auta czy można było sobie jechać zarówno na klawiaturze/padzie jak i na dobrej kierownicy.

Arkejdówki to gry wyścigowe do których wystarczy sama klawiatura. Auta w takich grach są tak przyczepne, że raczej mało kto będzie problemy z prowadzeniem. Niektórzy też twierdzą, że w takich grach często zakręty można przejechać bokiem, czyli driftując.

Symulatory wyścigowe to już wyższa szkoła jazdy. Są w nich dostępne oczywiście pomoce, jednak to za mało by móc sobie spokojnie pojeździć. W takich grach wyścigowych trzeba wiedzieć jak działa każdy parametr, wiedzieć jak wszystko testować. To tak, jakbyś był na przykład testerem w jakimś zespole w Formule 1 na przykład :) Dobra kierownica w takich symulatorach jest niezbędna, inaczej nie ma co próbować. Akurat tak się składa, że LexityTV posiada DFGT, czyli jedną z najlepszych kierownic od Logitecha, choć nie pozbawioną wad (sam posiadam kierownicę tej firmy, ale jest to Logitech G25, a wolałbym Logitech G27)

No i bym zapomniał wspomnieć o symulatorach rajdowych, bo takie też są. Kiedyś jeździłem w takiej grze na samej klawie (ponieważ nie miałem jeszcze dobrej kierownicy) i o dziwo największe problemy miałem bodajże w dwóch takich najzwijmy to "testach". Chodzi mi o to, że na takich planszach uczy się wykorzystywać różne techniki. Oczywiście najpierw zaczyna się od nawet bardzo prostych ćwiczeń, żeby później zaznajomić się z zaawansowanymi, a sam koniec musimy na w miarę krótkim odcinku toru pokazać co tak na prawdę umiemy.

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne, ponieważ w tej tematyce jest wieeeele do gadania.

Poniżej przedstawiam ci listę gier wyścigowych i kategorie, czyli mniej więcej jaka jest moja opinia.

Gry arkejdowe:
- NFS Shift (niestety mój tata zakupił tą grę, ale na szczęście jest bardzo słabo obeznany w ściganiu się)
- Race Driver GRID (przyznam się szczerze, że nigdy tej gry nie miałem i nie mam u siebie, ale niektóre osoby twierdziły, że nie warto tego kupować. Z ciekawości sam obejrzałem przykładowy gameplay z tej gry i byłem zszokowany, więc stwierdziłem, że w drożę ją do tej kategorii)
- F1 2010, F1 2011
- Wiele gier z seri NFS (tak wiem, że wcześniej wpisałem jedną z nich, ale musiałem dodać swoje zdanie do niej, inaczej byłby za długi post chyba ;p )

Gry "prawie" symulatorowe:
- Shift 2 Unleashed
- F1 2012 (chociaż tą grę mógłbym dać do arkejdowych, ponieważ coś jeszcze nie do końca jestem pewny czy to wreszcie jest symulator
- GTR, GTR 2 (dla niektórych to może być dziwne, ale czytałem też opinie, że w niektórych autach jest trochę za dużo przyczepności, choć jest ok)
- DiRT, DiRT 2 (w tych częściach akurat muszę pochwalić to, że jest bardzo dobry FFB, czyli ForceFeedback. Gdy pierwszy jechałem miałem wrażenie, że faktycznie jazda po kamiorach i w brudzie w ciężkich pojazdach jest niezwykle męcząca i brutalna).

Symulatory wyścigowe:
- rFactor (skrótowo - rF)
- rFactor 2* (skrócona nazwa raczej logiczna - rF2)
- Project C.A.R.S* (w skrócie - pCARS, czasem pC.A.R.S lub po prostu C.A.R.S)
- Asetto Corsa* (skrót bardzo prosty - AC)
- iRacing (w skrócie - iR)
- netKar Pro (w skrócie - nKPro)
- Life For Speed, ale często pisze się po prostu LFS (muszę przyznać, że miałem problemy z ustawieniem kierownicy w tej grze, jednak mimo tego ludzie twierdzą, że to jest nawet niezły symulator)
- GT Legends, a w skrócie - GTL
Do tego można zaliczyć także Race07, RaceON, GPL (czyli Grand Prix Legends), RaceRoom Racing Experience, a nawet możliwe, że słynne Gran Turismo 5 (nigdy nie grałem w piątą część, ale wydaje się być dobrym symulatorem). Jak widać symulatorów wymieniłem dużo, choć jeżdżę bardzo często tylko w jednym już od około 3 lat i głównie mam na myśli właśnie rF.

Symulatory rajdowe:
- Richard Burns Rally (w skrócie - RBR, nie mylić z napojem RedBull, czy prawdziwym zespołem F1 - Red Bull Racing)

To chyba pierwszy w ogóle najdłuższy post jaki pisałem na jakimkolwiek forum, więc myślę, że ci się przyda.

Jeżeli czegoś dalej nie rozumiesz, masz jakieś pytania, bądź ktoś chce coś dodać lub mnie poprawić, niech pisze po prostu w tym temacie.

@Edit
Zapomniałem wspomnieć, że symulatory oznaczone gwiazdką w nazwie to nie są gotowe symulatory. Są one cały czas w fazie produkcji, ale dzięki dużej ilości ludzi, którzy lubią/kochają simracing istnieje szansa, że finalny produkt będzie bardzo dobry.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.05.2013 02:06 przez Piter432.)

[Obrazek: dos4co.jpg] Piszę poprawnie, po polsku.
"Każdy wie kiedy zrobił pierwszy krok, lecz nikt kiedy zrobi ostatni..."

Pomogłem? Moja szczera opinia Tobie się przydała? Dodaj mi w zamian za to punkt reputacji lub kliknij kciuka w górę :)
Na górę! Znajdź
Offline iLisekPL Napisano 20.05.2013 - 07:09
Producent Filmowy
Użytkownicy
0
0
Fajna gra na kierwonice (według mnie) to Euro Truck Simulator 2

iLisek po prostu O matko
Na górę! Znajdź
Offline LexityTV Napisano 20.05.2013 - 14:11
YouTube'r i Motomaniak
Użytkownicy
0
0
Ok przepaczę wszystkie gry wyżej wymienione :) Dzięki za pomoc w szczególności dla Piter432 :) Temat do zamknięcia

Notatka od Prz3mko18, 20.05.2013 14:33:

Na życzenie zamykam

LexityTV
Zobacz mój kanał!
Pomogłem? Daj +
Na górę! WWW Znajdź